S Rozběháme Vary k úspěšně zvládnutému maratonu.

Před rokem jsem založil projekt Rozběháme Vary a spolu s Martinem jsem začal dělat společné tréninky pro amatérské běžce.

Po roce můžu konstatovat, že se nám podařilo dát dohromady skvělou partu, která se schází minimálně jednou týdně na trénincích a občas i na závodech. Na některých trénincích se nás sešlo i přes dvacet. Samozřejmě hlavní část přípravy všichni musí absolvovat sami, ale na trénincích doplňujeme speciální tempo, techniku běhu, sílu.kv pul foto

Řada znašich běžců se již pravidelně zúčastňuje závodů v regionu i jinde. V partě jsou pak závody zcela jiným zážitkem než když člověk jede samotný….  Někteří nejprve o závodech vůbec neuvažovali, přesto už závodí. Další už závodili i předtím a chtěli se zlepšít.

Jako příklad, kam se to dá za rok dotáhnout, může po včerejšku sloužit Mája Hanzálková, která s námi trénuje od začátku. Loni běžela půlmaraton za 2:26, letos v květnu 2:06 a potom v září v Ústí nad Labem zaběhla 2:00:12 hodiny. V té době se již stala členkou atletického klubu ŠAK Chodov a spolu s dalšími deseti běžci tohoto klubu se přihlásila na maraton ve Vídni, který se běží 23. dubna 2017.

Aby věděla, do čeho ve Vídni jde ( teda běží ), rozhodla se vyzkoušet si maraton ještě letos a včera, 12. listopadu 2016, úspěšně doběhla v Ústí nad Labem svůj první maraton v dobrém čase 4:27:57. Směle se tak může chystat přes zimu na příští rok.

Mája Hanzálková v cíli svého premiérového maratonu
Mája Hanzálková v cíli svého premiérového maratonu

Další členové naší běžecké party nyní řeší svůj cíl pro příští rok. Pro někoho to bude nějaká desítka, pro další 1/2 maraton v Karlových Varech nebo jiný závod, případně body v lize běžců Karlovarského kraje. Další se připravují na maraton ve Vídni nebo v Praze. Každopádně na příkladu Máji Hanzálkové mají ostatní motivaci k pokračování v tréninku a pro ty, co ještě k nám nenašli cestu, máme vzkaz:

Ahoj všichni! Jdete s námi běhat?

 

Napsat komentář