Vybavení pro běh

Vybavení pro běh není zdaleka tak finančně náročné jako jiné sporty ( lyže, cyklistika…).

V první řadě je důležité, vlastně nejdůležitější, mít kvalitní boty. Oblečení si pořídíte postupně, podle ročních dob a vašich finančních možností.

Boty

Není důležitá značka, dokonce ani cena. Nekupujte běžecké boty v asijských tržnicích. Pro začátek určitě nekupujte boty ani na internetu – u různých značek se může mírně lišit velikost, nemusí vám sedět provedení svršku apod. Boty kupujte v obchodech, kde si je můžete dobře vyzkoušet a kde vám poradí s výběrem. Ideální je navštívit speciální prodejnu s běžeckou obuví. Nejlepší je prodejna, kde vám umožní daný typ boty vyzkoušet přímo při běhu – na běhacím pásu nebo i mimo prodejnu.

Musíte mít rozmyšleno, kde převážně budete běhat – zda na silnici, nebo v terénu.  Podle toho vybírejte podrážku – do terénu členitější. Asi nejdůležitější je jaké má bota tlumení. Dobře utlumený došlap šetří vaše nohy, klouby.

Důležité je vybrat i kvalitní ponožky, aby se vám ponožka neshrnovala a nedělaly se vám puchýře.

Loni testoval boty web behej.com.

Z výsledků vznikl článek o výběru univerzálních bot.

Oblečení

Na sebe si vyberte oblečení funkční. Je vyráběné z kvalitních vláken, je prodyšné, dobře odvádí pot. Podle roční doby a teploty zvolte krátký nebo dlouhý rukáv, krátké, tříčtvrteční nebo dlouhé kalhoty. V zimě určitě i pokrývku hlavy, případně rukavice. Proti stékání potu do očí se osvědčily různé čelenky.

Nezapomínejte, zvláště v zimním období, že pokud běháte za snížené viditelnosti, je nutné abyste byli vidět!

Jde především o Vaší bezpečnost!!!

Proto na vrchní oblečení volte světlejší barvy, reflexní prvky. Dobré je vybavit se i svítilnou – čelovkou. Skvělé jsou reflexní pásky, které si dáte na nohy nebo na ruce, stejně tak různá blikátka apod. Používejte je i tam, kde osvětlení je. Určitě je lepší, když vás ostatní vidí včas.

Zpět na stranu Rady pro první měsíc

Vybavení pro běh na TOP4RUNNING

Napsat komentář